کتاب: “هرگز سازش نکنید، طوری مذاکره کنید که انگار زندگی‌تان به آن بستگی دارد.”

تازه‌های ویژن

مذاکره دارای دو نقش متمایز و حیاتی در زندگی و کسب‌وکار است: جمع‌آوری اطلاعات و تاثیر بر رفتار، که شامل هرگونه تعاملی می‌شود که یکی از طرفین چیزی از دیگری می‌خواهد. کار، امور مالی، شهرت، زندگی عاشقانه، حتی سرنوشت بچه‌های شما؛ گاهی تمام این‌ها منوط به توانایی شما در مذاکره است.

در کتاب «هرگز سازش نکنید» اثر کریس واس که یکی از بهترین کتاب‌های کسب و کار ۲۰۱۶ شده‌است، فراخواهید‌گرفت که مذاکره چیزی جز ارتباط با نتایج نیست. خواسته‌های شما تماما به بدست‌آوردن چیزی که از دیگران می‌خواهید مربوط می‌شود. در همه روابط، مناقشه بین دو طرف اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین مفید و حتی حیاتی است که بدانید چگونه بدون تحمل هرگونه آسیبی، برای بدست آوردن آن‌چه که می‌خواهید، وارد این مناقشه شوید.

نویسنده کتاب، کریس واس، یکی از برجسته‌ترین اساتید و فعالان حوزه مهارت‌های مذاکره است. این کتاب جزء بهترین کتاب‌های کسب‌وکار در سال ۲۰۱۶ و پرفروش‌های آمازون و نیویورک تایمز است.

نویسنده، هر فصل از کتاب را با داستان کوتاهی در مورد مذاکره با گروگان‌گیران شروع می‌کند، و سپس به منظور توضیح شیوه‌هایی که موثر واقع شدند و شیوه‌هایی که شکست خوردند، آن داستان را کالبد شکافی می‌کند. پس از توضیح تئوری‌ها و ابزارها، مثال‌هایی از زندگی واقعی خود و افراد دیگری که با کمک این ابزارها در مذاکره حقوق و دستمزد، خرید ماشین، یا حل مشکلات آزار دهنده خانه موفق عمل کرده‌اند ارائه می‌دهد.

داستان خاطرات کریس واس در کشورهای مختلف از فیلیپین تا هائیتی رخ داده است. آموزش تکنیک‌های مذاکره و نحوه استفاده از آنها در داستان‌های واقعی، جذابیت خاصی به متن کتاب داده است.

شیوه ارائه مطالب این کتاب همانند ساخت یک خانه است: اول از همه اسلوب‌های بزرگ فونداسیون، پس از آن دیوارهای حمال، سقف ظریف اما نفوذ ناپذیر و نهایتا دکوراسیون داخلی دوست داشتنی قرار دارند.

نام کتاب

هرگز سازش نکنید، طوری مذاکره کنید که انگار زندگی‌تان به آن بستگی دارد.

نویسنده(ها)

کریس واس

زبان اصلی

انگلیسی

نام مترجم

شهلا ثریاصفت

انتشارات

نشر نوین

چاپ اول

1396

مطالب مرتبط

Comments are closed.